Seksjonsleder
Sykehuset i Vestfold HF - Psykiatrisk sykehusavdeling
Psykiatrisk sykehusavdeling har et bredt behandlingstilbud innen voksenpsykiatri på sykehusnivå for Vestfolds befolkning. Avdelingen består av: Psykiatrisk sikkerhetspost og langtidsposter som er lokalisert på Granli, Sem, tre psykiatriske akuttposter, kognitiv svikt og alderspsykiatrisk utredningspost og spesialiserte polikliniske funksjoner for kognitiv svikt/alderspsykiatri, nevropsykiatri, ECT og spiseforstyrrelser som er lokalisert i flotte, nye lokaler i Tønsberg.
Brenner du for god ledelse? Vi søker seksjonslederkollega til ledergruppa vår og til et fagfelt i spennende utvikling.
Kognitiv svikt og alderspsykiatrisk poliklinikk og Nevropsykiatrisk poliklinikk er i formell drøftingsprosess besluttet å være organisert som ett lederområde. Nevropsykiatrisk poliklinikk utreder og behandler komplekse nevropsykiatriske lidelser med hovedvekt på ADHD, mens Kognitv svikt og alderspsykiatrisk poliklinikk i hovedsak har ansvar for utredning av sammensatte lidelser hos eldre.
Ved å etablere disse polikliniske seksjonene ønsker Psykiatrisk sykehusavdeling å styrke og utvikle det polikliniske tilbudet for Vestfolds befolkning innenfor disse fagområdene. Poliklinikken vil være i behov av sterk faglig ledelse, hvor leder har god forståelse for etablering av gode rutiner innenfor drift, samfunnsoppdrag og bidrag til helheten i avdeling og klinikk. Ved å være et nytt lederområde ønskes det en leder som har egenskaper som bidrar til å skape en solid VI-følelse og som er opptatt av fremtidig rolle og funksjon i avdelingen. Sykehuset jobber stadig med endring og utvikling for å forbedre våre tjenester. Vi tar høyde for at ansvarsområde for stillingen kan bli endret.
I Sykehuset i Vestfold HF verdsettes mangfold og inkludering. Medarbeidere med ulik kompetanse, bakgrunn, livserfaring og perspektiv gir gode forutsetninger til å ta vare på hver enkelt pasient og bidrar til godt samarbeid og forståelse. Vi håper du vil søke på stilling hos oss.
Arbeidsoppgaver
Seksjonsleder vil inngå i avdelingens ledergruppe og ha avdelingssjef som sin nærmeste overordnede
I tråd med ledelsesplattformen ha driftsansvar, endring- og utviklingsansvar, personalansvar, samt fag- og økonomisk ansvar
Resultatansvar i henhold til lederavtale for: kvalitet, fag, personalledelse, budsjett og HMS
Bidra til at fagutvikling og kompetansesammensetning er i tråd med fremtidige behov og målsetting
Jobbe for et godt arbeidsmiljø og godt samarbeid mellom seksjoner og andre samarbeidspartnere internt og eksternt
Bidra til at man gjennom tverrfaglig ledelse og samarbeid oppnår klinikkens, avdelingens og seksjonens definerte mål
Ivareta administrative oppgaver innenfor ansvarsområdet
Kvalifikasjoner
Relevant utdanning på minimum bachelornivå, gjerne innen helse, administrasjon og/eller ledelse. Relevant erfaring kan i særlig tilfeller kompensere for utdanningskravet
Erfaring fra tidligere lederjobb, og kan vise til gode resultater
Kunnskap og erfaring med arbeidstidsplanlegging og ressursstyring
Gode kommunikasjonsferdigheter i norsk (skandinavisk) både muntlig og skriftlig
Det forutsettes oppholds- og arbeidstillatelse i Norge
Den som tilsettes i stilling som krever autorisasjon, må kunne dokumentere norsk offentlig godkjenning
Det er fordel om du har:
Formalkompetanse innen ledelse
Erfaring i bruk av GAT
Erfaring og innsikt i drift av sykehus
Personlige egenskaper
Strukturert og systematisk
Evne og villighet til å være nytenkende, og ønsker å bidra til utvikling av fag og drift
God evne til kommunikasjon, dialog og samarbeid
Løsningsorientert og modig
Personlig egnethet vil bli tillagt avgjørende vekt
Vi tilbyr
Gode utviklingsmuligheter, blant annet gjennom sykehusets lederutviklingsprogram
Gode låne- og forsikringsordninger hos KLP
Alle ansatte ved sykehuset omfattes av gruppelivsforsikring, reiseforsikring ved tjenestereiser, ulykkesforsikring - fritid og yrkesskadeforsikring
Gode velferdsordninger, med blant annet bedriftsidrettslag og personalhytter
Tilsetting skjer på de vilkår som til enhver tid fremgår av gjeldende lover og forskrifter, overenskomster og øvrig reglement
Som ansatt ved Sykehuset i Vestfold HF vil du bli medlem av kollektive pensjonsordningen i KLP, og trekkes 2 % i pensjonsinnskudd. Les mer om offentlig tjenestepensjon på www.klp.no
Informasjon til deg som søker stilling:
Opplysninger om deg kan bli offentliggjort selv om du har anmodet om ikke å bli ført opp på søkerlisten. Dersom anmodningen ikke blir tatt til følge, vil du bli varslet om dette.
Vi ber alle søkere vedlegge dokumentasjon på utdanning, attester på arbeidserfaring og eventuelle spesialistgodkjenninger. Dette for å dokumentere kvalifikasjoner som er oppgitt i CV, og til lønnsfastsettelse. Vi minner om at alt arbeid etter fylte 18 år kan være relevant ved ansiennitetsberegning.